Jdi na obsah Jdi na menu

20.5.2012 - Zápas o 3. místo ČR - Finsko

20. 5. 2012

Čeští hokejisté vybojovali na MS v hokeji bronzové medaile, když porazili domácí Finy 3:2. Výhru jsme si pojistili v první třetině, kdy padli všechny tři naše góly. Náš první gól vstřelil Petr Průcha, poté však Finové vyrovnali. Ovšam za 25 vteřin po vyrovnávacím gólu se do finské branky trefil Jiří Novotný. Naše vítězství zajistil svým gólem David Krejčí.

Finové si vytvořili několik skvělých šancí, které ovšem famózně vychytal Jakub Štěpánek. V 50. minutě snížili na 2:3 a vzávěrečných deseti minutách hráli Finové dvě přesilovky za sebou, díky tomu, že rozhodčí dvakrát vyloučil Jakuba Nakládala. Naši však skvěle bránili a brankář famózně chytal a tak jsme se po právu mohli radovat z bronzové medaile, která pro nás měla cenu zlata.